kafel-kar


Współpraca


              Kominki.org "Świat Kominków"

              Ilustrowany kwartalnik o kulturze udomowionego ognia wydawany od 2003 roku. Czytelnik w każdym numerze znajdzie mnóstwo wizualnych inspiracji wszelkiego typu kominkowych urządzeń. Pozna materiały do wykończenia i dekoracji kominka oraz różne style, w których można utrzymać wnętrze z kominkiem. Poza tym w każdym numerze znajduje się spora dawka specjalistycznej wiedzy technicznej, która pozwoli wybrać urządzenie spełniające oczekiwania i przybliży tajniki doboru kominka oraz prawidłowej jego eksploatacji. Gościmy w nim na codzień, przez reklamę i artykuły związane naszą ofertą produkcyjną i usługową. Więcej...


              Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie

              Jesteśmy członkiem OSKP ! Stowarzyszenie zostało założone w 2003 roku i obecnie zrzesza około 100 podmiotów gospodarczych spośród producentów, importerów, sprzedawców i wykonawców działających na terenie całej Polski. Cele stowarzyszenia to nie tylko reprezentowanie wspólnych interesów środowiska związanego z branżą kominkową i zduńską, ale także działalność na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego.


              Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

              Nasza firma na stałe współpracuje z wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Liczne zapytania i zlecenia które otrzymujemy w dziedzinie odtworzeń pieców i ceramicznych dzieł sztuki wymagają zasięgania wiedzy ekspertów i konserwatorów. Współpraca z dr hab. Jacek Martusewicz, prof. ASP zaowocowała w Muzeum Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odtworzeniem waz ceramicznych z głowami łabędzi i węzłami oraz odtworzeniem ceramicznych rzeźb par puttów z Ogrodu Różanego. W Wilanowie wykonaliśmy również bordiury ogrodowe. Galeria...


              Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

              Laboratorium Badawcze Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie oferuje kompleksowe badania zgodnie z obowiązującymi normami. Nasza Kaflarnia na bieżąco korzysta z usług badawczych i rozwojowych z zakresu działalności Instytutu. Prowadzimy certyfikację dopuszczajacą wyroby z określeniem parametrów technicznych i fizycznych naszych kafli, oraz dopasowania szkliw.


              Instytut Energetyki w Warszawie, CUE - Zakład Badań Urządzeń Energetycznych

              Zakład prowadzi prace naukowe, rozwojowe, projektowe, certyfikacyjne, usługowe, wdrożeniowe i kontrolne w energetyce i związanych z nią działach gospodarki. Nasza Firma na co dzień współpracuje z Laboratorium Badań Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi, gdzie prowadzimy badania naszych urządzeń grzewczych i rozwiązań konstrukcyjnych.


              Oprogramowanie w grafice 3D do projektowania obudów kaflowych, pieców i kominków.

              PaletteCAD to intuicyjny w obsłudze program do kompleksowego projektowania złożeń pieców i kominków. W programie PaletteCAD Kafel-Kar posiada pełną bibliotekę wyrobów w wersji z fugami i bez. Łatwość tworzenia złożeń jest wielkim atutem tej aplikacji.