Szanowni Państwo!

          Wytwarzanie kafli to nasza rodzinna tradycja licząca sobie ponad 50 lat.


Pomimo upływu lat kafle nadal produkowane są ręcznie. Zmienia się tylko doświadczenie, dziś jest znacznie większe, a nasze kafle trwalsze i piękniejsze. Oferujemy szeroką gamę wzorów, kolorów kafli kominkowych i piecowych, co umożliwia odpowiedni wybór i zastosowanie do każdego wnętrza. Odbiorcami naszymi są salony kominkowe jak również osoby indywidualne.


Aby sprostać oczekiwaniom Państwa stale poszerzamy naszą ofertę o nowe atrakcyjne wzornictwo jak i kolorystykę.

              Zapraszamy do współpracy salony kominkowe,wykonawców,architektów i dekoratorów wnętrz.

 

              Niezwykłość kafli ceramicznych.

              Piękno i estetykę kafli podkreśla się poprzez zdobienie różnokolorowymi szkliwami, płaskorzeźbami i reliefami oraz ich ozdobnym malowaniem. Różnorodność i swoboda wyboru przy tworzeniu i aranżacji brył pieców i kominków daje olbrzymie pole do popisu dla projektantów i wykonawców. Wszelkie walory ceramiki kaflowej mają swoje tło, które je tworzy i określa jako materiał nieujarzmiony i niejednorodny pod kątem składu chemicznego i fizycznego. Dlatego uznajemy, że mamy do czynienia z „żywym” materiałem, który zmusza do pokory i codziennych kompromisów. Jednocześnie te same cechy tworzą ich indywidualny charakter, tak często poszukiwany przez koneserów rzemieślniczego wyrobu i posiadania w swym otoczeniu niepowtarzalnych, naturalnych przedmiotów rękodzieła. Jako producenci ceramiki piecowej i kominkowej rozumiemy, że ten indywidualny charakter wyrobu jest największą zaletą dla Nabywcy. Przyjmując do wiadomości życzenia naszych Klientów zawsze informujemy i podkreślamy, aby wachlarz oczekiwań rozszerzyć na występujące różnice, zgodnie z naturalnymi cechami wypalanej gliny i szkliwa.

          Postrzeganie rzemiosła kaflarskiego jako skomputeryzowanej, powtarzanej linii produkcyjnej, której produktem są jednorodne w swym wyglądzie setki kafli mija się z naszym podejściem do tego rzemiosła.


Z wyrazami szacunku Rafał Karny