Szanowni Państwo !


Miło nam poinformować że w dniu 30 maja br. Kaflarnia Kafel-Kar zakończyła i oddała do użytkowania naszą wielomiesięczną pracę nad rekonstrukcją 14 pieców dla Muzeum Narodowego w Poznaniu w Pałacu Raczyńskich w Rogalinie. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski wraz z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panią prof. Małgorzatą Omilanowską. Wydarzenie odbiło się już echem we wszystkich mediach w ostatnim czasie.

Pałac w Rogalinie to jeden z najpiękniejszych przykładów architektury rezydencjalnej w Polsce, tym samym nasza satysfakcja z udziału i wykonania tam ważnego wystroju wnętrz jakim są piece kaflowe jest ogromna. Piece kaflowe zostały odtworzone zgodnie ze sztuką kaflarską i rzemiosłem artystycznym pod nadzorem historyków sztuki, oraz konserwatora zabytków. Prace polegały na rekonstrukcji dawniej istniejących pieców z których zachowały się tylko nieliczne szczątki kaflowe i pamiątkowe fotografie rodzinne. Współpraca z wieloma uznanymi historykami, zaowocowała wiernym odtworzeniem konstrukcji i wystrojem pieców. Nasza firma, oraz nasi współpracownicy wykonali, wszelkie prace projektowe, modelarskie, formierskie i oczywiście te związane z wytworzeniem kafli w naszej Kaflarni w Białymstoku.

Jednocześnie chcieliśmy podziękować naszym kolegom, którzy brali udział w przedsięwzięciu za swój wkład i zaangażowanie w tym zadaniu.

Wciąż jesteśmy gotowi do podjęcia zobowiązań, związanych z tworzeniem i rekonstrukcją historycznej sztuki kaflarskiej jak i wszelkich prac z ceramiką użytkową, ozdobną i piecową.

Piece publikujemy na naszej stronie w menu [Galeria] - "Pałac w Rogalinie", jednocześnie zapraszamy do oglądania osobiście w aranżacji muzealnej w Rogalinie k/ Poznania .Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od 16 czerwca br.

Rafał Karny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i na facebooku, można przeczytać szerzej o Pałacu i rekonstrukcji, my publikujemy za ich pośrednictwem fotogalerię:

Linki do źródeł na stronie internetowej :

Relacja z uroczystości otwarcia Muzeum przez Pana Prezydenta

Galeria Facebooka